Gimnázium Eredmények

Versenyeredmények

EGA Aszód
Gimnázium

Múlt héten csütörtökön került megrendezésre az Irinyi János Országos Középiskolai Verseny iskolai fordulója. amelyen hat diákunk indult. Örvendetes módon négyük dolgozata olyan szintű, hogy nagy esélyük van a megyei fordulóba való továbbjutásra. A kiemelkedő eredményt elért diákok: I kategória: Horkai Lili (9.d) Eberhardt Piroska és Varga Márton (9.a) II. kategória: Raposa Bálint (10.a) Valamennyiük felkészítő tanára Osgyániné Németh Márta. Gratulálunk az eredményekhez, és sikeres felkészülést kívánunk a megyei fordulóra!

Lezajlott a Nyelvészeti Diákolimpia első két fordulója. A verseny célja, hogy kiderüljön, ki az a 10 diák, akik képviselhetik hazánkat a Nemzetközi Nyelvészeti Diákolimpián. A két online fordulót követően februárban Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémia Nyelvészeti Intézetében folytatódik a verseny két újabb írásbeli fordulóval. Kiváló eredményük alapján ide kerültek be a Raposa testvérek, Raposa Bálint (10.a) a lehetséges 40 pontból 36,5 pontot ért el, míg nővére, Raposa Csenge (11.a) 37. 5 pontot. Felkészítő tanáruk Homoki Gábor. Gratulálunk!

Csapat és egyéni sakkverseny rendeztek január 4-én Fóton. Iskolánk fiú csapata (Szilágyi Áron 8. b, Homoki Péter Ábel 8.a, Mlinkó András 7.b és Szilágyi Zsombor 5.c) 3. helyezést ért el, míg a lányok Lénárt Dorka (8.b) és Tóth Lara (8.a) elsők lettek. Egyéniben Mlinkó Béla (9.b) 5. helyen zárt. Gratulálunk!