„Ezért tehát […] szüntelenül imádkozunk és könyörgünk értetek, hogy tökéletesen ismerjétek meg az ő akaratát minden lelki bölcsesség és belátás révén, hogy élhessetek az Úrhoz méltóan, teljes mértékben az ő tetszésére, és teremjetek gyümölcsöt mindenfajta jó cselekedettel, és növekedjetek az Isten ismeretében. Erősödjetek meg minden erővel az ő dicsőségének nagysága szerint a teljes állhatatosságra és az örömmel viselt hosszútűrésre. Adjatok hálát az Atyának, aki alkalmassá tett titeket arra, hogy a szentek örökségében, a világosságban részesüljetek.”
(Kol 1,9-12)
Az Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium küldetésnyilatkozata
Intézményünk magáénak vallja a Magyarországi Evangélikus Egyháznak az intézményeire vonatkozó küldetésnyilatkozatát.
"A Magyarországi Evangélikus Egyház nevelési és oktatási intézményeinek küldetése, hogy az evangéliumi emberképből kiindulva a diákok teljes személyiségét megszólítsa. A rábízott fiatalokat az evangélikus hagyomány szerint elkötelezett, teljes krisztusi szabadságra és önálló felelősségvállalásra nevelje, fölkészítse őket egyéni élethivatásukra, és azon munkálkodjon, hogy otthonra leljenek a teremtett világban és az egyetemes egyház közösségében.
Egyházi fenntartású intézményként vallja, hogy a szakmailag igényes oktatást olyan keresztény értékekre nevelésnek kell kiegészítenie, mint az erőszakmentesség, az elesettekért érzett felelősség és a békességre törekvés.
Az intézmények pedagógusai és munkatársai, a szülők és a diákok, a helyi egyházközségek és az országos egyház együtt munkálkodnak azon, hogy mind egyénenként, mind intézményként Isten hű és megtartó szeretetének jelei legyenek a világban."