Gimnázium Eredmények

Versenyeredmények

EGA Aszód
Gimnázium

Első alkalommal került megrendezésre intézményünkben az iskolatörténeti vetélkedő. Novemberben 20 csapatban 60 diák mérte össze a tudását az írásbeli forduló során. Innen az öt legeredményesebb csapat került be a január 21-i szóbeli döntőbe, ahol a kreativitást és a problémamegoldó készséget mérték a szervezők. A döntőbe jutott csapatok iskolatörténeti ajándékkönyvet kaptak az oklevelek mellett, továbbá az első három helyzett csapat tagjai ajándékkupont is átvehettek. A döntőben a következő eredmények születtek: 5. helyen végzett a Tóth Jázmin, Géczi Réka, Rozmüller Hanna (9/D) 4. Tamás Hanna, Hublik Sára, Ur Lilien (9/D) 3. Nagy Márk, Lukács Máté, Gál András (9/A) 2. Zsigmond Hanna, Csordás Evelin, Maráczi Réka (8/B) 1. Jánosy Hunor (11/A), Péterfi Emőke és Juhász Nóra (11/b) A vetélkedőt Péterfi Gábor szervezte, munkáját Szilágyi Zita, HomokiGábor és Zeman Csaba segítették. Gratulálunk!

Évről-évre egyre nagyobb népszerűségnek örvend a régiónk nyolcadikosainak szervezett Zoom In EGA angol versenyünk. Az idén 87 diák jelentkezett, akik közül a decemberi írásbeli forduló után a legjobb 32 diák jutott be a januári szóbeli fordulóba. Itt a 8. b-s diákok kimagasló eredményeket értek el: Gódor Eliza lett a 3. a rangsorban, Maráczi Réka a 7 helyezést, és megosztott 8-9. helyezést ért el Zsigmond Hanna és Lestyák Gergő. Ők a márciusi angol szóbeli felvételin plusz pontokat kapnak. Mind a négy diák felkészítő tanára Nagy Nóra tanárnő. Gratulálunk az eredményhez! Január 22-én zajlott a Kitaibel Pál Középiskolai Biológiai és Környezetvédelmi Tanulmányi Verseny első fordulója. Nagy örömünkre szolgál, hogy Bratek Viktor (11.b), Kurcsik Laura és Sebestyén Janka (10.a) alkotta RöfiKÉMek csapat a kategóriájuk legmagasabb pontszámával jutott az országos döntőbe, melyet 2026. április 16-17-én a Szigetközben, a dunaszigeti Tündérsziget Ökoparkban rendeznek meg. Felkészítő tanáruk: Könczöl Bernadett. Gratulálunk! Fotóinkon a nyertesek láthatók.