Általános iskola Hírek

Teremtés hete az Aszódi Evangélikus Általános Iskolában 2025. szept. 29.-okt. 3.

EGA Aszód
Általános iskola
 

A Teremtés hetének megünneplése többéves hagyomány iskolánkban. Szeptember 29-én, a hétkezdő áhítatunk egyben a teremtés heti nyitó istentiszteletünk is volt, melyen a felső tagozatos diákok imádságok olvasásával kapcsolódtak a liturgia szolgálatába. A hét folyamán változatos programokon vehettek részt tanulóink. Az általános iskola aulájában kiállítást szerveztünk a Teremtés Hete alkalmából meghirdetett rajzpályázatunkra beérkezett alkotásokból, és a témához kapcsolódó plakátokból.

Hétfőn a Gödöllői Árva Lelkek Állatvédő Egyesület munkatársai érkeztek hozzánk, három mentett kutyával és egy cicával, a gyerekek nagy örömére. A felelős állattartásról beszélgettek a tanulókkal, akik az állatoknak szánt adományaikkal, ajándékaikkal igyekeztek segíteni az egyesület munkáját. Ezen a napon a Hatvanból érkező dietetikus szakember is tartott előadást az egészséges táplálkozásról, életmódról a nagyobb diákoknak.  A kisebbekkel pedig szerdán zöldség- és gyümölcssalátákat készítettünk, hogy ezzel népszerűsítsük az egészséges táplálkozást. Terveink szerint az iskola kertjében felállított magaságyásban tudunk majd olyan zöldségeket termeszteni, amelyek szintén az egészséges táplálkozást népszerűsítik, és a környezettudatos magatartásra neveli a tanulókat.

Szabó Andrásné