Mindenkinek Hírek

Hagyományos ünnepséggel zártuk a rendhagyó tanévet

EGA Aszód
Mindenkinek

A 2020-as-21-es tanév valószínűleg úgy fog bekerülni az évkönyveinkbe, hogy bár hagyományos jelenléti oktatással kezdhettük és zárhattuk a tanévet, a legtöbb hónap a digitális oktatás jegyében telt. Csak kevés közösségi program valósulhatott meg, s ezek többsége is csak bizonyos korlátozások mellett.  

Mindezen gondolatok elhangzottak a június 19-én tartott tanévzáró ünnepségünkön, amely az iskola udvarán  hagyományosan istentisztelettel kezdődött. Kevésbé volt szokványos, hogy ezúttal három lelkipásztor -  Sághy Kata iskolalelkész, Valentinyi Erzsébet iskolánk hitoktatója, evangélikus lelkész és Lőrincz Csaba parókus lelkész - is hirdetett igét, melynek közös vezérgondolata Jézus cipője körül forgott.  

Veizer Valéria, iskolánk igazgatója képzeletben Hófehérkét és a hét törpét hívta meg az udvaron álló platánfa alá, hogy megkérdezze tőlük, miről kellene beszélnie az ünnepségen.  Tudor azt javasolta, beszéljen a tanulmányi eredményekről.  Eszerint az általános iskola tanulmányi  átlaga 4,78, a gimnáziumi 4,39. Az elsősök még nem kaptak osztályzatot, itt a szintfelmérő átlaga segített az értékelésben,,  amely 93 %-osra sikerült. Az általános iskolában 83 kitűnő lett, a gimnáziumban 97. A legjobb általános iskolai osztály átlaga a 3.b osztály lett 4,89- as átlaggal. A gimnáziumban az 5-8 osztályok között a legjobb átlag a 6. a osztályé 4,69-os eredménnyel. A 9-12 évfolyamon a 9.d és a 11.  b egyformán 4,51-es átlagot ért el.  

Morgó azt javasolta, mondja el az igazgatónő, milyen programok maradtak el, de Tudor szerint fontosabb, mik lehettek megtartva. Volt Petőfi nap-igaz, online módon, farsangi bál, szalagavató, diák csendesnap és most a végén osztálykirándulások. Szundi, - aki Kuka csapkodása miatt ébredt fel – arra kérte a vezetőt, említse meg, milyen jó volt, hogy az online oktatás miatt nem kellett loholni a vonat vagy busz után, így tovább lehetett aludni. Szende azt javasolta, essen szó az öltözködésről, mert az utóbbi időben néhány diák túlságosan is alulöltözötten jelent meg. A meseszeplők többsége azt javasolta, legyen köszönet is, amit természetesen  szintén teljesített az igazgatónő. Ez egyformán megillette a pedagógusokat, diákokat és a szülőket is. A végére Hapci is előkerült, aki azért bujkált, mert a koronavírus miatt már a nevét sem meri kimondani. Őt az igazgatónőnek kellett vigasztalni, hogy egyszer csak véget ér ez a helyzet, úgy, mint a mese és az idei tanév is, amit ezzel a gondolattal, illetve a nyárra való jókívánságokkal  be is  zárt  Veizer Valéria.  

A tanévzáró ünnepség hagyományos mozzanata, hogy az intézmény vezetése Brouth János-díjjal jutalmazza az arra érdemes munkatársát.  Tavaly erre nem kerülhetett sor, így idén két pedagógus - Rácz Zoltán kollégiumi nevelő és médiaismeret tanár, valamint  Ecker Erika matematika-informatika szakos tanár vehette át az iskola legmagasabb kitüntetését. A diákok közül a Brouth János-díjat idén Viktor Máté 12. d osztályos tanulónk vehette át a rendhagyó ballagási ünnepségen.   

Keményné Koncz Ildikó nyugalmazott közgazdász ezúttal is 100-100 ezer Ft-tal jutalmazta a tavalyi eredményéhez képest legtöbbet javító diákot - Lukács András 11.b - , illetve azt a tanulót - Bobály Anna 12.b, - aki az egás diákévei alatt a legtöbbször ért el kitűnő eredményt.  

Koncz István Tanár Úr az általa alapított Aszódi diák díjjal - 20-20 ezer Ft-tal - jutalmazott négy diákot - Raposa Csenge 9. a, Kuris Piroska Sára 10.b, Rabb Regina Réka  10.d és Vágó Endre 11.  b -akik kitűnő tanulmányi  eredményt értek el, és országos vagy megyei tanulmányi versenyeken szerepeltek eredményesen.  

A díjak átadását követően négy alsós kisdiák - Somlai Benett 1. a, Tiboldi Zalán 1. b,  Tolmácsi Hanna 4.a, Rigó Lili Nóra 4.b - szavalata következett, majd a kitűnő  tanulók, illetve a közösségi munkájukért elismerést kapott diákok  vehették át jutalmaikat. Az iskola énekkara Szabó Andrásné vezényletével a  Tiéd a hatalom című ifjúsági énekkel szolgált. Fuvolán Sebestyén Tünde 10.b és  Baráth Emőke 9. b működött közre, míg zongorán iskolánk egykori diákja, Remenár Pál játszott.  

A Himnusz közös eléneklését követően az osztályok a termeikbe vonultak, ahol mindenki átvehette a bizonyítványát. Következhet a jól megérdemelt pihenés!