Általános iskola Hírek

Elballagott az általános iskola első végzős osztálya

EGA Aszód
Általános iskola

  Szerencsésnek mondhatja magát az általános iskola 8.c osztálya. Ugyanis mindenben ők voltak az elsők. Ők voltak az általános iskolánk  első tanulói, az egyetlen olyan általános iskolások, akik a gimnázium épületében is tanultak. Ők voltak az elsők, akik átkerültek a színes épületbe, s innentől kezdve minden évben ők voltak a  legnagyobbak, akikre az alsóbb évesek felnéznek. Ők voltak az elsők, akik önálló ünnepi műsort adtak elő a színes iskola tanulóinak, és számos új hagyományt teremtettek.  És ők voltak az elsők, akik június 22-én az általános iskolából elballagtak.  Ennek első forgatókönyvét, nekik, és osztályfőnöküknek, Szabó Andrásnénak kellett megalkotniuk.

A ballagás természetesen a tarisznyák átadásával kezdődött az általános iskola aulájában, ezt a végzősök a ballagtató 7. c osztály tagjaitól vehették át. Ezt követően az osztály az evangélikus templomban tartott istentiszteleten vett részt. Lőrinc Csaba parókus lelkész igehirdetésében felidézte a közös áhítati alkalmakat, amelyekre több, mint 250 alkalommal alkalommal került sor, Ezek során igyekezett jótanácsokkal ellátni az Istenhez közeledni kívánó közösséget.Az istentisztelet  után a végzősök az udvaron keresztül – itt adhatták át nekik szüleik, hozzátartozóik a virágokat – az általános iskolába igyekeztek, hogy még egyszer végigjárják a termeket, és elköszönjenek az alsóbb évfolyamok tagjaitól.

A ballagás  ünnepi műsorára   a gimnázium aulájában került sor. Elsőként Veizer Valéria igazgató lépett mikrofonhoz, és idézte fel a ballagókkal kapcsolatos emlékeit, például azt a jelenetet, amikor elsősként az ebédlőbe igyekeztek, és találkoztak a nagy gimisekkel, akiknek majd kiesett a szemük a meglepetéstől. Az osztály tagjai közül néhányan más tevékenységet folytatva is elsőnek bizonyultak: akadt, aki zenében, sportban bizonyították tehetségüket, mások szervezésben vagy éppen konfliktus kezelésben jeleskedtek. Az igazgató felidézte azt a pillanatot is, amikor 2017-ben a színes iskola átadásakor Dr. Fabiny Tamás elnök-püspök arra kérte őt, töltse meg élettel az épületet. Hogy ez sikerült, abban a végzősöknek is része van.

A műsorban több diák is közreműködött. Kovács-Farkas Benett trombitán játszotta el Csajkovszkij Régi francia dal című darabját, míg Keller Pál: Útravaló című versét Pintér Lara (7.c) szavalta el.A 8. c osztály nevében Toma Lilien búcsúzott társaitól és tanáraitól, és köszönte meg nevelőik munkáját. A 7.c nevében Erdőfi Réka búcsúztatta a végzősöket, majd egy igazi meglepetés következett:  a Gyügyei Patrik készítette videóetűd nagy-nagy derültséget keltett a közönség körében.

Nyolc évvel ezelőtt a 8. c osztály tagjai igazgatói kézfogással váltak az iskola diákjaivá. Veizer Valéria most kézfogással bocsátotta őket útnak. Igaz, többen maradnak a gimnáziumban, immáron leendő 9. osztályosként, míg mások új iskolát és utat keresnek. Az ünnepség a végzősök búcsúzó gondolatával és az iskola énekkarának szolgálatával, végül a Himnuszunk hangjaival ért véget. Az énekkart Szabó Andrásné vezényelte.  Közreműködött: Bartos Zoltánné, Kenyeres Anikó, Bartos Enikő, Bartos Eszter, Bartos Zoltán és Szakács Zakariás. A műsor narrátora Szovics Szilvia volt.