Mennyire valósak a bűnügyi regényekben olvasottak? Hogyan is zajlik például a valóságban egy helyszínelés? Erről már Gyalai Norbert Joakim rendőr törzszászlós, a Gödöllői Rendőrkapitányság munkatársa beszélt, aki elmondta, rendkívül fontos, hogy alapos munkát végezzenek, ugyanis a rögzített nyomok alapján indulhat meg a nyomozás. Remek hangulatú előadása felért egy rendőrségi toborzással.
Az előadást követően a technikai munkatárs ujjlenyomatokat vett a vállalkozó szellemű résztvevőktől, ezzel egy időben pedig megindult a rabosító fotók készítése amelyeket Osgyáni Zoltán készített.
Hogy mennyire fontos minden részlet rögzítése, azt a Ladócsy László által készített fantomkép is megmutatta. A Tanár Úr arra vállalkozott, hogy egy kiválasztott, általa nem ismert személyről három diák instrukciója alapján készít rajzot, amelyen felismerhető lesz az illető. Nos, mind a diákok, mind a művész jó megfigyelőnek bizonyultak!
Bár az idő nagyon szaladt, álmosságról szó sem lehetett, ugyanis az író-olvasó találkozót követően - ezen Mizsér Fruzsina, a Kortárs Krimi blog szerkesztője tett föl kérdéseket N. Nagy Zoltán írónak a Keselyű című regényével kapcsolatban – a csoportokra osztott diákoknak számos gyakorlati feladatot kellett megoldaniuk, ahhoz, hogy a kapott feladvány megoldására rájöjjenek. Ebben gimnáziumunk korábbi tanára, Dr. Molnár Ildikó is közreműködött.
Két másik izgalmas előadásra is sor került az este folyamán. Homoki Adél pszichológus a Poirot regények szereplőinek személyiségére, azok zavarai mutatott rá, Dr, Vankó László, a NAV Bűnügyi főosztályának korábbi vezetője pedig az elkövetett bűncselekmények valóságos körülményeiről beszélt.
Az éjszakába nyúló irodalomóra stílszerűen egy Poirot film közös megnézésével ért véget.