Gimnázium Hírek

Célba értek a cipősdobozok Csángóföldön

EGA Aszód
Gimnázium

December 14-16 között iskolánk küldöttsége az ipolysági testvériskolánkkal közösen juttatta el az összegyűjtött cipősdobozokat a csángó magyar gyerekek részére.  Az ajándékokkal Kostelek, Lábnyik és Magyarfalu nehéz helyzetben élő gyermekeit örvendeztettük meg. A gyermekek hálájukat kis műsorral, énekléssel, tánccal fejezték ki. Nagyon megható volt, hogy 1000 km utazás után olyan helyekre érkeztünk, ahol a gyerekek az ajándékokat az "Isten fizesse meg" szavakkal, magyarul köszönték meg. Iskolánkat Veizer Valéria igazgatónő, Dr. Roncz Béla címzetes igazgató, Sághy Katalin iskolalelkész, Péterfi Gábor a Rákóczi Szövetség tanára, valamint a Diákönkormányzat részéről Sághy Boldizsár és  Bácsi Balázs képviselte.

Ezúton is köszönjük mindenkinek, aki hozzájárult az adventi cipősdoboz gyűjtésünkhöz.