BLOCK0
Diák csendesnappal hangolódtunk a húsvétra
A feladatok is sokszínűek voltak. Akadtak csoportok, akik a csend és a zaj gondolattérképét készítették el, mások levelet írtak Jézusnak, a kisebbek kézműves foglalkozásokon készítettek könyvjelzőket, megint mások imatáncon vettek részt. A sort még bőven lehetne folytatni.
A két blokk előtt diákjaink a nap témájára rövid áhítattal és egy táncjáték megtekintésével hangolódtak. Utóbbit a Podmaniczky Alapfokú Művészeti Iskola néptáncosai adták elő Mesélő népdalok címmel. A két blokk után a 6. A és a 6.B osztály a húsvéti istentisztelethez kapcsolódóan a nagyhét eseményeit elevenítette fel bibliai igék, versek, teológiai gondolatok formájában, amelynek fókuszában Jézus értünk tett áldozata volt. A gyerekek ifjúsági, gitáros énekkel fűszerezték a mondanivalót. A műsort a két osztályfőnök, Siposné Szombathelyi Éva (6. A), Valentínyi Erzsébet (6. B), valamint Bartos Zoltánné tanította be.
A délelőtt a húsvéti úrvacsorás istentisztelettel ért véget. Ezen Sághy Kata iskolalelkész hirdetett igét, mellette Lőrincz Csaba parókus lelkész, valamint az iskola énekkara és kamarazenekara – Tóth-Csobán Gitta vezényletével – szolgált. Az úrvacsorai jegyeket a két lelkész mellett Babka László evangélikus esperes, Lindákné János Zsuzsanna, Sághy Balázs evangélikus lelkészek, valamint Rápolty Dávidné református lelkipásztor szolgáltatta ki.
Az istentisztelet végén Veizer Valéria igazgató köszönte meg mindenki segítségét és részvételét a csendesnapon, majd elmondta a várva várt mondatot: Mindenkinek áldott húsvéti ünnepeket és jó pihenést a tavaszi szünetben!
Fotók: Dinnyés Emma, Dulai Bence, Majoros Olivér