130 kitűnő és 236 jeles bizonyítvány, 4,47-es gimnáziumi átlag, mindezek mellé pedig 190 igazgatói dicséret. Ezek a 2025/2026-os tanév tanulással kapcsolatos legfontosabb számadatai, amit a tegnap (2026. 06.24.) tartott gimnáziumi tanévzáró ünnepen ismertetett a jelenlévőkkel Veizer Valéria, az intézmény főigazgatója.
Az adatok szerint az 5-8. évfolyam osztályai között az 5. a volt a legeredményesebb (4,9!), míg a 9-12. évfolyam között a 9.a és a 12. a osztály holtversenyben végzett az élen 4,61-es átlaggal.
Többen pénzjutalomban is részesültek, így a tavaly óta legtöbbet javító, illetve a legtöbbször kitűnő bizonyítványt elért diák vehetett át 150-150 ezer Ft-ot Aszód Város díszpolgárától, gimnáziumunk mecénásától, Keményné Koncz Ildikótól. Koncz István Tanár Úr pedig az általa alapított Aszódi Diák címet adományozta több remek eredményt elért tanulónak. A kitüntetés szintén pénzdíjjal járt. MIndezek mellett rengeteg diák kapott könyvjutalmat kiemelkedő eredményéért, szorgalmáért vagy éppen közösségi munkájáért. Ezek után tényleg jöhet a megérdemelt pihenés!
A tanévzáró ünnepség fotóit Majoros Olivér (9.a) készítette.