Gimnázium Hírek

Határtalanul Erdélyben

EGA Aszód
Gimnázium

A Határtalanul Program keretében öt napos erdélyi tanulmányi kiránduláson vettek részt gimnáziumunk hetedik évfolyamos diákjai hat pedagógus kíséretében. A 68 fős csoport május 4. – én szombaton hajnalban indult és május 8. - án szerdán késő este érkezett haza.

A Határtalanul Programra iskolánk 7.a és 7. b osztályai együtt pályáztak, majd nyerték el a megajánlott legmagasabb állami támogatást a kirándulás megvalósításához.

 A Határtalanul Program célja, hogy erősítse a gyermekekben a hazaszeretetet, a magyarságtudatot, hogy minél több ismeretséget és barátságot kössenek a határon túl élő magyar fiatalokkal. A tanulmányúton a diákok megismerkedtek Erdély történelmi, földrajzi, kulturális kincseivel.

  1. nap
  • Kőrösfő – Református Templom
  • Kolozsvár – Házsongárdi temető, Mátyás szülőháza, Mátyás szobor, Citadella
  • Torockó – Székelykő
  1. nap
  • Tordai hasadék
  • Tordai sóbánya
  • Segesvár – Petőfi emlékmű
  1. nap
  • Békás-szoros
  • Gyilkos-tó
  • Korond
  • Farkaslaka – Tamási Áron sírja
  1. nap
  • Apáczai Evangélikus Gyülekezet
  • Prázsmári Evangélikus Erődtemplom
  • Csíkszereda – Mikóvár, Makovecz-templom
  1. nap
  • Marosvásárhely – Közigazgatási és Kultúrpalota, Vár

A program még nem zárult le, júniusban az Uránia Filmszínházban egy rendhagyó órán vesznek részt a diákok, ahol Nyikó Anetta kerekesszékes erdélyi slammer, zenész, informatikus portréjával ismerkednek meg.

    Klenovszki Erzsébet, Sághy Kata