Gimnázium Hírek

Farsang, farsang, farsang!

EGA Aszód
Gimnázium

BLOCK0

A gimnáziumban a 9. a és a 9..b osztályosok szerveztek álarcos napot. Aki nem hozott álarcot, a szünetekben készíthetett. A tízórai szünetben az aulában flashmob táncra került sor, az ebédszünetben az udvaron az erre az alkalomra készített kiszebabát égették el. A néphagyomány szerint ez segített elűzni a telet. A kiszebabára az 5-8. osztályos gimnazisták készítettek szalagokat, amikre azokat a a rossz szokásaikat írták rá, amelyektől szabadulni szeretnének. A télűzésnek itt is része volt a tánc, amit eredetileg a kiszebaba égetésekor az udvaron ropták volna, de a hóesés miatt erre végül az aulában került sor.
Bár a tél nem biztos, hogy távozik, a nap a sok nevetés, vidámság okán még sokáig emlékezetes marad.
Fotók: Dulai Bence, Gubó Gellért, Majoros Olivér

BLOCK4