Gimnázium Hírek

„Ez az a nap, amelyet az Úr elrendelt, vigadozzunk és örüljünk ezen!”

EGA Aszód
Gimnázium

Több hetes készülődés előzte meg gimnáziumunk egyik legjobban várt eseményét, a november 9-én tartott  szalagavató ünnepséget . A 12. osztályosok már augusztus végén táncpróbára jártak, és persze fontos program volt a megfelelő ruhák, cipők kiválasztása. A siker érdekében az őszi szünet jelentős részét is beáldozták, hogy minden úgy menjen, ahogy megálmodták. A nagy esemény hetében végképp  nem volt megállás. Zámbó Éva és Bayer Noémi tanárnők tervei alapján megkezdődött a tornacsarnok dekorálása, szerdára összeállt a hangosítás, csütörtökre az internetes közvetítés eszközei kerültek beüzemelésre, így a pénteki főpróba sikeresen és hibátlanul sikerült.

A szombati ünnepség ezúttal is két részletben zajlott. 14 órakor a 12. A és B osztályosok szülei, rokonai, ismerősei foglalhattak helyet a székeken, hogy megnézzék, hogyan kerül szerettükre a hőn áhított szalag, és hogyan táncolja el  élete talán keringőjét, 18 órakor pedig a 12 C és D osztályok diákjainak hozzátartozói gyönyörködhettek ugyanebben.

 Mindkét esemény a hagyományoknak megfelelően áhítattal kezdődött. Igét ezúttal  Keczkó Pál  az Északi Egyházkerület püspökhelyettese, a Budai Egyházmegye esperese hirdetett, mellette pedig Sághy Kata iskolalelkész szolgált.

Az ünnepség motívuma  - ez szerepelt a díszítéseken és a beszédekben is – a nagybetűs Élet volt.  A 11. osztályosok által választott versben  – Aranyosi Ervin: Az élet értelme című költeményében - szereplő út még ismeretlen, ám szeretettel, hittel és tudással felvértezve magabiztosan találhatja meg mindenki a maga irányát:

„Mert tudd meg, az élet, nem egy nagy feladat,  hanem egy csodás út, hol sok öröm fakad.  Hogyha odafigyelsz, s nyílt szívvel csodálod,  az élet értelmét biztos megtalálod!”

Veizer Valéria igazgató beszéde elején is egy utat idézett meg, mégpedig a Vuk című meséből, amikor is Karak egy szakadékon viszi át a kis kölyökrókát, aki méltatlankodott, hogy az öreg róka az út során egy szót sem szólt hozzá. Mire az idős tapasztalt róka elárulta neki, ha megszólalt volna, ő a szakadékba zuhan. A kis róka rájött, mennyire igaz ez a megállapítás, és korholta magát: Ó, de buta vagyok! Mire az öreg csak annyit mondott: nem buta vagy, csak tapasztalatlan.

Az igazgató szerint a szívet melengető párbeszéd a két mesehős között a szülő és a pedagógus legfontosabb feladatáról szól: a bölcs felnőtt, átadja a tudását, a tapasztalatát a gyermeknek. A tanítás, a felkészítés a nagybetűs életre mindannyiunknak az egyik szeretet nyelve. És amikor a  végzős diákok már csak pár lépésre vannak a felnőtté válástól, még  erősebb a vágy, hogy még gyorsan minél több ismeretet, tapasztalást átadjunk nekik.

Az igazgató gondolatait a legszebb pillanatok, a szalagtűzések követték. Természetesen  köztük az ilyenkor szokásos beszédek sem maradtak el: a 11. évfolyam képviseletében Tassy Hanna 11. a és Mészáros Flóra (11.d) köszöntötte az ünnepelteket, a 12. osztályosok nevében pedig Tolmácsi Noémi (12.b) és Gyuráki Ninetta mondott beszédet.

Az ünnepségek második részében az  osztálytáncokra és a keringőkre került sor, a végén pedig a szülők táncolhattak gyermekeikkel, akik ezt követően after partyn vettek részt.

Hétfőtől pedig immáron a célegyenesbe fordultak végzőseink. A cél pedig a sikeres érettségi.