Gimnázium Hírek

Diákjaink sportsikerei

EGA Aszód
Gimnázium

Március 29-én Szadán rendezték meg a Sakk Diákolimpia Pest vármegyei döntőjét, amelyen iskolánkat egy leány csapat -   Tóth-Gáspár Brigitta, Lénárt Dorka, Tóth Lara, Mlinkó Zsófia Rózsa -  és egy fiú csapat - Mlinkó Béla András, Szilágyi Ákos, Homoki Péter Ábel, Mlinkó András Károly -  képviselte. A lányok bejutottak az országos döntőbe, a fiúk pedig a negyedik helyen végeztek. Gratulálunk valamennyiük teljesítményéhez! A fiúk közül külön kiemelendő  Mlinkó András Károly (9. b) teljesítménye, aki a 4. táblán valamennyi mérkőzését – hatból hatot! - megnyerte. Az idei sakk diákolimpia országos döntőjében iskolánkat egyéniben  az alábbi tanulók képviselik:  Urbán Regina (7. a), Tóth Lara (10. a), Lénárt Dorka (10. b), Sárosdi Alex (9. d.). Csapatban: Tóth-Gáspár Brigitta (11. b), Lénárt Dorka (10.a), Tóth Lara (10.a) és Mlinkó Zsófia Rózsa (7. a). Felkészítő tanáruk Pápista Ákos és Koncz István.

  Varga-kis Zétény (6.a) atlétikában az  eddigi legnagyobb sikerét gyűjtötte be legutóbb. Az U14 fedett pályás országos 4 próba döntőben, „A” variációban végig a 3. helyen állt és sikerült szoros versenyben megszereznie a bronzérmet. 1936 pontot gyűjtött, és mindössze 5 ponttal maradt le a 2. helytől. Gratulálunk!