2016 novemberében a Népiblog szerkesztősége szociofotó-pályázatot írt ki középiskolások részére. A pályázat társadalmi témájú fényképek bemutatását várta el egy rövid történet, ismertető kíséretében. Két témában lehetett pályázni. Az egyik kategóriában huszadik századi családi történeteket lehetett megírni. A másik téma a jelenre vonatkozott. Akik ezt választották, a vidéki élet egy olyan pillanatát örökíthették meg, mely egy nehéz helyzetű társadalmi csoport életét mutatja be. Volt, aki egy hajléktalannal készített riportot, de készült olyan fényképes beszámoló is, mely egy mélyszegénységben élő egyedülálló férfi hétköznapját ismertette. A színvonalas pályamunkákat egy külső tagokból álló zsűri értékelte. A zsűri tagja volt Bartha Ákos, a Magyar Tudományos Akadémia történésze, Paár Ádám, a Méltányosság Politikaelemző Központ politológusa és iskolánk volt diákja, Fekete Bálint, aki történész doktoranduszként a fényképek történelemórai hasznosításával foglalkozik.
Az első hat helyezettek pályamunkáit a Népiblog február és március folyamán közölni fogja. Emellett oklevelet vehetnek át igazgató úrtól, a legjobb pályamű készítője pedig a Népiblog c. kötetet kapja jutalmul.
Hatodik helyen végzett Ruga Lili (10/d), aki egy második világháborús menekülés történetét írta meg és dokumentálta családi fényképpel. Ötödik helyen végzett Molnár Vivien (11/b), aki egy munkás ismertette. Negyedik helyezést ért el Mitru Nikolett (10/d) sárvári családtörténete. A képzeletbeli dobogón harmadik lett Nagy Dávid (12/d) a „gróf a kocsi bakján” c. dolgozatával. Második helyezést ért el Futó Anett (11/a) téeszesítés Boldogon c. pályamunkája. És a szociofotó pályázat győztese Odler Janka (10/c) lett az „Amikor az élet munkája is kevés” c. pályázatával. A legjobb hat pályamű egy mini kiállítás keretében az aulában is megtekinthető lesz.