16. alkalommal rendezte meg gimnáziumunk a Szülők – Nevelők Bálját, amely egy ideje egyben a Galga mente egyik fontos társadalmi eseménye. Fontos szerepeinek egyike, hogy alkalmat teremt a kötetlenebb beszélgetésre a tanárok és a szülők, a fenntartók, felügyeleti szervek és a tantestület tagjai között, de a baráti társaságok találkozási pontjául is szolgál. Mindemellett jótékonysági célja is van: az idei bál bevétele az iskola belső udvarának felújítási költségeinek egy részét képezi majd. Itt a teljes tér burkolatának felújítása szükséges, de új kerti bútorok beszerzése és a közösségi tér világítással való ellátása is a terv része.
Az idei rendezvény jelképe a méh, és a méz voltak. A téma kiválasztásában talán az is szerepet játszott, hogy a rendezvény előkészítése szorgos és összehangolt munkát kíván – mint ahogy a méhek tevékenységét is ez jellemzi. A héten együtt dolgoztak a tanárok, az iskola összes alkalmazottja, a diákok és számos szülő, hogy megteremtsék a méltó környezetet. És ekkor még nem említettük azokat, akik adományaikkal, felajánlott ajándékcsomagokkal vagy éppen sütemények készítésével járultak hozzá, hogy a vendégsereg jól érezze magát. Az aula feldíszítése iskolánk ma már nyugdíjas pedagógusának, Gál Tibornak az elképzelése alapján, az ő irányításával történt, míg a báltermet Zámbó Éva Tanárnő öltöztette díszbe a segítőivel. A terem ezúttal az arany, a barna és a fekete kombinációjában pompázott.
Összefogással készült a műsor is: újra megalakult a Tanári Kórus, amely több korábbi és mostani diákokkal, szülőkkel kiegészülve Szabó Andrásné dirigálásával számos próbát tartott, hogy megszülethessen a produkció, amely természetesen ezúttal sem valósulhatott volna meg Dr. Magyari Zita, a PAMI igazgatójának zongorajátéka nélkül. Mindez “természetesen” az érintettek szabadidejének terhére. Hetek óta készült az iskola néptánc csoportja is, hogy táncával elvarázsolja a nézőket. A bál háziasszonyainak szerepére ezúttal is Kovácsné Jakus Katalin és Simon Emese tanárnők vállalkoztak. Arról, hogy a vendégek ne szomjazzanak, a Rob-Joe Bt. gondoskodott, a büfé nyeresége pedig ezúttal is a bál bevételének részét képezte.
Mindezek alapján nem véletlen, hogy Veizer Valéria, az intézmény főigazgatója azzal kezdte, hogy bár nem mindig szeret közönség előtt beszélni, de most örömmel teszi, mert mindenképpen szerette volna elmondani, hogy az elmúlt napokban azt élhette meg, hogy akinek bármilyen részfeladata volt, azt maximális odaadással végezte el. A pár nap során igazi jó közösség formálódott, és munkálkodott az isteni kéz.
A közösség erejének meghatározó szerepét említette köszöntő beszédében Nagy- Vargha Zsófia, a Kulturális és Innovációs Minisztérium fiatalokért felelős helyettes államtitkára, a bál egyik díszvendége, aki arról beszélt, hogy lakóhelyén, Gödöllőn két héttel ezelőtt gyermekeinek iskolája, a premontrei iskolaközpont tartott bált, és az ottani szülői egyesületi alelnökként személyesen is megtapasztalhatta, mekkora előkészületet is igényel egy ilyen rendezvény, ezért – látva az itteni körülményeket – gratulált minden közreműködőnek. Vendégünk örömmel említette gimnáziumunk tanári közösségének a KÖBÜKI ösztöndíjprogramon való eredményes szereplését: hét pedagógusunk nyert a pályázaton, ami a magas szintű tehetséggondozást mutatja. Egyben bíztatott mindenkit, hogy látogasson el a pályázat honlapjára, ahol nagyon sok fontos információ olvasható magáról a pályázatról, illetve tehetségtérkép is található, amelynek segítségével jobban összehangolható az oktatás kereslet-kínálati viszonya. A szülőket arra is bíztatta, hogy éljenek a májusi tehetséggála lehetőségével, és terjesszenek föl arra érdemes pedagógusokat.
Benczúr László Príma Primissima-díjas építész, az Igazgatótanács nevében, annak elnökeként köszöntötte a jelenlévőket. Mint mondta, mindig elfogultan lép be az aszódi gimnázium épületébe, és mostani érkezésekor két olyan ember neve jutott eszébe, akik sajnos már nincsenek közöttünk, de elévülhetetlen érdemeik vannak a gimnázium létrejöttében. Az egyik Dr. Harmati Béla néhai evangélikus püspök, aki az egyházi törvény alapján szorgalmazta a zsinat azon döntését, hogy Aszódon az evangélikus egyház ne a régi épületet kapja vissza, hanem az ingatlanért kapott kárpótlási összegből újat építhessen. A másik meghatározó személyiség pedig Nagy Tamás építész, a gimnázium épületének megálmodója, aki mindig szívén viselte a tanintézmény sorsát.
Az ünnepi köszöntők és Veizer Valéria főigazgató kulcsmondatának -” a 2025-ös Szülők-Nevelők Bálját ezennel megnyitom” – elhangzását követően az ünnepi műsor vette kezdetét. Elsőként a már említett Tanári Kórus két éneke következett, majd a diákok adták elő Gary Jules Mad World és Leonard Cohen Hallelujah című szerzeményét. A szólót mindkét esetben Benkó Anna (12.b) énekelte. Ezt követően Fekete István (2.b) nevettette meg a közönséget a János meg a sült liba című székely népmesével. Felkészítő tanára Benkó Tiborné volt. Végül iskolánk idén 10 esztendős jubileumát ünneplő néptánc csoportja adott elő fergeteges táncokat, majd kérte föl a közönség néhány tagját egy-egy pördülésre. A produkciókat Lányi Erzsébet és Utassy Péter tanította be. A hajnalig tartó mulatságot – amelyhez a zenét a Derby Dance Band szolgáltatta – csak a vacsora és a kétszeri tombolahúzás szakította meg.
Köszönet mindenkinek a segítségért, táémogatásért!