Idén is bőséges programválaszték várta diákjainkat a hagyományos Petőfi napon. Az események sora az ünnepi megemlékezéssel kezdődött. Ezúttal a 10.b repített bennünket vissza a múltba, pontosabban az 1848-as pesti forradalom eseményeihez. A műsort Homoki Gábor tanította be, az előadás lebonyolításában Szovics Tímea segédkezett,
9 órától minden osztály a számára előírt foglalkozásokon vett részt. Az alsó tagozatosok kézműveskedtek, vetélkedtek, íjászkodtak. Különösen nagy sikert aratott a honvéd hagyományőrző csoport bemutatója, annál is inkább, mivel itt nem a Mindent a szemnek, semmit a kéznek! elv érvényesült: az osztályok tagjai a korhű fegyvereket kezükbe foghatták, s persze rengeteg honvédsisakos szelfi is készült. A legtöbben a korhű ágyú elsütését várták, s bizony, meglepődtek azon, mekkora hangja van.
A felső tagozatosok a színvonalas előadások mellett – Dr. Kertész Botond irodalomtörténész Petőfi iskolás éveiről beszélt, Hahner Péter Petőfi aszódi éveiről tartott előadást, míg Bősze Ádám zenetörténész többek között a népzene mai gyűjtéstechnikájával ismertette meg hallgatóit – maguk is számot adhattak tudásukról. A Kutatódiák pályázat résztvevői az elkészült anyagaikat mutatták be, több osztály pedig a kahoot program kvízjátékában mérhette fel, mennyit is tud iskolánk névadójáról, Petőfi Sándorról. Sok nevetésre adott okot egy-egy Petőfi vers mozgásos illusztrálása, illetve a tornacsarnokban tartott sorverseny feladatainak végrehajtása.
Nemcsak az iskolában voltak programok, hanem az aszódi könyvtárban és a művelődési házban is, ahol akár verbunkot is járhattak a vállalkozóbb szellemű résztvevők. Több osztály Petőfi emlékhely túrán vett részt.
A Petőfi nap záróprogramja közös produkcióval ért véget: a Kutatódiák pályázatának eredményhirdetését követően diákjaink – miután meghallgatták, hogyan hangzik a Nemzeti dal első versszaka angolul, németül, franciául, japánul és szlovákul – együtt szavalták el a vers első négy versszakát.