A Fehér Bot Nemzetközi Világnapja október 15. A nemzetközi nap célja a közvélemény figyelmének felhívása a vakok és a gyengén látók sajátos helyzetére, keresve gondjaik megoldásának lehetőségeit, a társadalomba való teljesebb értékű beilleszkedésük útját.Mivel az Információink kb. 90%-át vizuális élményeinkből nyerjük, így természetes, hogy csak nagyon nehezen tudjuk elképzelni, miként lehet a kép, a látvány, azaz a látás nélkül létezni, és  vakon elvégezni akár a napi rutinfeladatokat.

Hogy ez mennyire így van, kollégistáink is megtapasztalhatták. Részükre ugyanis Bodai János kollégánk egy feladatsort állított össze, Diákjainknak mindennapi rutinfeladatokat kellett elvégezniük, csakhogy mindezt letakart szemmel. Bár a helyzetek  néha nevetést is kicsaltak az este során, a lezáró beszélgetés azt mutatta, tanulóink megértették,  mennyire fontos a segítségnyújtás gyengénlátó vagy vak embertársaiknak, és remélhetően a saját szemükre, a látásukra is jobban vigyáznak majd.

smart

smart

smart

smart

smart

smart

smart

smart

smart

smart

smart

smart

smart

smart

smart

smart