Iskolánk tanulói a digitális technika fejlődésével ismerkedtek a 2024. Digitális Témahéten.
Elsőként a családokat szólítottuk meg, kértük, akinél otthon fellelhető régi digitális eszköz (számítógép, egér, monitor, billentyűzet, floppy, mobiltelefon, lyukkártya, magnetofon, magnószalag, stb), egy-két hétre kölcsönözze azt az iskolának.
Számtalan digitális „kincs” érkezett, amelyekből kiállítást rendeztünk az aulában. Tanulóink érdeklődve, kíváncsian szemlélték az tárgyakat, sőt némelyiket ki is próbálták. A felnőttek pedig nosztalgikus örömmel csodálkoztak rá egy-egy „régiségre”.
Hálásan köszönjük a sok- sok szülői, nagyszülői, családi felajánlást, ami nélkül a kiállítás nem jöhetett volna létre.
Mára a digitális világban hatalmas fejlődés valósult meg.
Az 1. évfolyamos gyerekek Móra Ferenc: Zengő ABC-jéhez készítettek illusztrációkat, amelyekből online képeskönyvek készültek, ezek szövegét mesterséges intelligencia olvassa fel a gyerekeknek.
A 2. évfolyamosok Petőfi Sándor: Anyám tyúkja és József Attila: Altató című verséhez készítettek illusztrációkat. Az elkészült képeket felhasználva robotpályát építettek, ahol a Bee-bot/Blue-bot padlórobotok használatával, egyszerű algoritmusok készítésével gyakorolták a költők tanult verseit a versszakok helyes „sorba repülésével”.
A 3-6. osztályos tanulók a ChatGPT-t, a mesterséges intelligenciát hívták segítségül egy rövid vers írásához, amikor is 5 szót írtak a chatbotnak, aki/ami ezekből verset írt. Egymás -olykor humorosra sikerült verseit- az aula kivetítőjén olvashatták a diákok.